Eckler's Catalogs Available Now!
$123.62
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Yokohama |
| Type | All-Season |
| Size | 215/60R16 |
| Diameter | 26 |
| Min Wheel Width | 6" |
| Max Wheel Width | 7.5" |
| Speed Rating | (T) Up to 118mph |
| Load Index | 94 (1477 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 22.44 |
Yokohama 110131816
110131816
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov