Eckler's Catalogs Available Now!
$26.81
Description, Q&A
| Brand | Toyo |
| Type | All-Season |
| Size | 175/65R14 |
| Diameter | 23 |
| Min Wheel Width | 5" |
| Max Wheel Width | 6" |
| Speed Rating | (T) Up to 118mph |
| Load Index | 81 (1019 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 16 |
Toyo 147040
147040
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov