Eckler's Catalogs Available Now!
$69.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Thunderer |
| Type | All-Season |
| Size | 215/50R17 |
| Diameter | 25 |
| Min Wheel Width | 6.5" |
| Max Wheel Width | 7.5" |
| Speed Rating | (V) Up to 149mph |
| Load Index | 95 (1521 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 8/32" |
| Weight | 24.24 |
Thunderer TH3125
TH3125
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov