Eckler's Catalogs Available Now!
$41.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Thunderer |
| Type | All-Season |
| Size | 175/70R13 |
| Diameter | 23 |
| Min Wheel Width | 4.5" |
| Max Wheel Width | 6" |
| Speed Rating | (T) Up to 118mph |
| Load Index | 82 (1047 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 8/32" |
| Weight | 15.7 |
Thunderer TH0017
TH0017
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov