Eckler's Catalogs Available Now!
$296.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Michelin |
| Type | All-Season |
| Size | 245/50R20 |
| Diameter | 30 |
| Min Wheel Width | 7" |
| Max Wheel Width | 8.5" |
| Speed Rating | (V) Up to 149mph |
| Load Index | 102 (1874 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 9/32" |
| Weight | 32.19 |
Michelin 59787
MICH-59787
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov