Eckler's Catalogs Available Now!
$157.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Hankook |
| Type | Winter |
| Size | 225/45R17 |
| Diameter | 25 |
| Min Wheel Width | 7" |
| Max Wheel Width | 8.5" |
| Speed Rating | (H) Up to 130mph |
| Load Index | 94 (1477 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Directional |
| Tread Depth | 11/32" |
| Weight | 21.37 |
Hankook HANK-1030912
1030912
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov