Eckler's Catalogs Available Now!
$409.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Goodyear |
| Type | All-Season |
| Size | 285/45R21 |
| Diameter | 31 |
| Min Wheel Width | 9" |
| Max Wheel Width | 10.5" |
| Speed Rating | (H) Up to 130mph |
| Load Index | 113 (2535 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Directional |
| Tread Depth | 11/32" |
| Weight | 41 |
Goodyear GY 767194673
767194673
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov