Eckler's Catalogs Available Now!
$198.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | General |
| Type | All-Season |
| Size | 235/50R18 |
| Diameter | 27 |
| Min Wheel Width | 6.5" |
| Max Wheel Width | 8.5" |
| Speed Rating | (V) Up to 149mph |
| Load Index | 97 (1609 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 11/32" |
| Weight | 22.79 |
General 15574590000
15574590000
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov