Eckler's Catalogs Available Now!
$118.94
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Sailun |
| Type | All-Season |
| Size | 255/35R19 |
| Diameter | 26 |
| Min Wheel Width | 8.5" |
| Max Wheel Width | 10" |
| Speed Rating | (W) Up to 168mph |
| Load Index | 96 (1565 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 26 |
Sailun 5541034
SAIL-5541034
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov