Eckler's Catalogs Available Now!
$85.20
Description, Q&A
| Brand | NITTO |
| Type | All-Season |
| Size | 235/35R19 |
| Diameter | 25 |
| Min Wheel Width | 8" |
| Max Wheel Width | 9.5" |
| Speed Rating | (W) Up to 168mph |
| Load Index | 91 (1356 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 9/32" |
| Weight | 23.92 |
NITTO 261550
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov