Eckler's Catalogs Available Now!
$590.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Michelin |
| Type | High Performance Summer |
| Size | 275/35R21 |
| Diameter | 29 |
| Min Wheel Width | 9" |
| Max Wheel Width | 11" |
| Speed Rating | (Y) Up to 186+mph |
| Load Index | 103 (1929 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 30.82 |
Michelin 63342
MICH-63342
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov