Eckler's Catalogs Available Now!
$359.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Goodyear |
| Type | All-Season |
| Size | 255/40R21 |
| Diameter | 29 |
| Min Wheel Width | 8.5" |
| Max Wheel Width | 10" |
| Speed Rating | (W) Up to 168mph |
| Load Index | 102 (1874 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Directional |
| Tread Depth | 11/32" |
| Weight | 34.700000000000003 |
Goodyear GY 767191673
767191673
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov