Eckler's Catalogs Available Now!
$124.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Crosswind |
| Type | All-Season |
| Size | 225/60R18 |
| Diameter | 29 |
| Min Wheel Width | 6" |
| Max Wheel Width | 8" |
| Speed Rating | (H) Up to 130mph |
| Load Index | 100 (1764 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 28.21 |
Crosswind CROS-CTR1734LL
CTR1734LL
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov