Eckler's Catalogs Available Now!
$73.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Achilles |
| Type | All-Season |
| Size | 205/70R15 |
| Diameter | 26 |
| Min Wheel Width | 5" |
| Max Wheel Width | 7" |
| Speed Rating | (T) Up to 118mph |
| Load Index | 96 (1565 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 23.21 |
Achilles AC 000000ATP29
AC 000000ATP29
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov