Eckler's Catalogs Available Now!
$146.89
Description, Q&A
| Brand | Pirelli |
| Type | All-Season |
| Size | 215/55R18 |
| Diameter | 27 |
| Min Wheel Width | 6" |
| Max Wheel Width | 7.5" |
| Speed Rating | (V) Up to 149mph |
| Load Index | 99 (1709 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 24.99 |
Pirelli 4260300
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov