Eckler's Catalogs Available Now!
$189.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Hankook |
| Type | All-Season |
| Size | 245/45R17 |
| Diameter | 26 |
| Min Wheel Width | 7.5" |
| Max Wheel Width | 9" |
| Speed Rating | (Y) Up to 186+mph |
| Load Index | 99 (1709 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 23.7 |
Hankook HANK-1028515
1028515
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov