Eckler's Catalogs Available Now!
$203.99
Description, Q&A
| Brand | Michelin |
| Type | All-Season |
| Size | 255/35R20 |
| Diameter | 27 |
| Min Wheel Width | 8.5" |
| Max Wheel Width | 10" |
| Speed Rating | (W) Up to 168mph |
| Load Index | 97 (1609 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 30.23 |
Michelin 32180
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov