Eckler's Catalogs Available Now!
$192.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Kelly |
| Type | All-Season |
| Size | 245/45R19 |
| Diameter | 28 |
| Min Wheel Width | 7.5" |
| Max Wheel Width | 9" |
| Speed Rating | (Y) Up to 186+mph |
| Load Index | 102 (1874 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 26.99 |
Kelly HP1081808
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov