Eckler's Catalogs Available Now!
$159.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Kelly |
| Type | All-Season |
| Size | 225/50R18 |
| Diameter | 27 |
| Min Wheel Width | 6" |
| Max Wheel Width | 8" |
| Speed Rating | (W) Up to 168mph |
| Load Index | 95 (1521 lbs per tire) |
| Tread Pattern | Non-Directional |
| Tread Depth | 10/32" |
| Weight | 24.67 |
Kelly 246437
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov